įranga2

Kuprinė

Rinkitės patogią, išbandytą, nespaudžiančią ir nugaros netrinančią 20–40 litrų talpos kuprinę (priklausomai nuo to, kiek planuojate neštis daiktų).

Kuprinėje daugiausiai vietos užims:

  • atsarginių kojinių bei viršutinių rūbų komplektas;
  • užkandžiai, 1–1,5 litro vandens;
  • prožektorius, telefono baterija;
  • asmeniniai medikamentai, papildai, gliukozė ir pan.;
  • talismanas.

Parduotuvė keliautojams LUKLA taiko net 25-50 % nuolaidas žygio dalyviams.

 

Ėjimo lazdos

Einant ilgesnius atstumus verta turėti ėjimo lazdas. Jos sumažina fizinį krūvį kojoms ir užtikrina viso kūno judėjimo balansą. Teisingai naudojantis lazdomis galima eiti greičiau, ypač žingsniuojant į kalną. Taip pat, einant bekele lazdos padės išlaikyti lygsvarą, praskleisti ne vietoj augančius krūmus ar žoles ir patikrinti priekyje laukiančios balos gylį.

Prožektoriai

Pasirinkę 65 km Ištvermės maršrutą būtinai turėkite ciklopus, nes paskutinė žygio atkarpa vyks sutemus. Telefonai ar rankiniai prožektoriai tinka tik iš bėdos, kadangi einant ilgesnius atstumus mažiausiai norisi neštis ką nors rankose.

Atšvaitai

Įsitikinkite, kad ant jūsų viršutinių rūbų ar kuprinės yra atšvaitas, nes einant sutemus turite išlikti pastebimi transporto priemonėms, kai reikės eiti keliu.

Telefonai, pakrovėjai

Visada šalia savęs kelionės metu turėkite mobilųjį telefoną. Jeigu žinote, kad telefonas greitai išsikrauna – pasiimkite papildomą bateriją. Jeigu žygio metu naudositės programėlėmis, kurios skaičiuoja Jūsų fizinį aktyvumą (pvz., Endomondo), įvertinkite, kad jos mobilųjį telefoną iškraus du kartus greičiau.

Vaistinėlė / higienos daiktai

Labai svarbu – nepamirškite pasiimti mini vaistinėlę ir higienos priemonių. Rekomenduojame su savimi turėti šiuos dalykus: karpomas pleistras, vazelinas, adata, siūlas, skystis dezinfekcijai, angliukas, vaistai nuo skausmo, kremas nuo saulės, tualetinis popierius (servetėlės), drėgnos servetėlės. Jeigu turite specifinių sveikatos sutrikimų, kuriems reikalingi papildomi vaistai – nepamirškite jų.